Rap
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rap

Rap

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR?

YazarMesaj
SeVdAlI

A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR? Empty
MesajKonu: A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR?   A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR? Icon_minitimePtsi Nis. 14, 2008 11:03 am

A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR? Atletizm
A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR? Futbol

Deniz Harp Okulu’nda Spor Faaliyetleri hafta içerisinde her gün derslerin bitiminden sonra kadrolu subay öğretim üyeleri ve sivil antrenörler tarafından yapılan programlar çerçevesinde yürütülür. Tamamen öğrenciler tarafından oluşturulan okul spor takımları çok çeşitli spor branşlarında faaliyet gösterirler.

A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR? Sutopu1
A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR? Satranc
A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR? Yuzme1
A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR? Atletizm3

A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri:

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü , Futbol Federasyonunun düzenlemiş olduğu spor liglerindeki müsabakaları, Üniversiteler arası Yarışmaları, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin Organizasyonlarını ve diğer Özel Turnuvalar ile Spor Şenliklerini içerir.

B. Askeri Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri :

Askeri kurum ve kuruluşlar arasında düzenlenen, özel statülü aşağıda belirtilen organizasyon ve yarışmaları içermektedir.

(1). TSK (Kuvvet Komutanlıkları Arası) Müsabakaları:

Türk Silahlı Kuvvetlerini oluşturan Kara,Deniz,Hava ve Jandarma Genel Komutanlığı takımlarının iştirakiyle çeşitli branşlarda organize edilen spor yarışmalarını içerir.

(2). Harp Okulları Arası Müsabakalar :

Her yıl geleneksel olarak mayıs ayı içerisinde Kara, Deniz, Hava Harp Okulları ile Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin katılımıyla spor şenliği kapsamında icra edilir.

(3). Uluslararası Askeri Spor Konseyi (CISM) Yarışmaları:

Yüzü aşkın ülke silahlı kuvvetlerinin üye olduğu "CISM" (Uluslar Arası Askeri Spor Konseyi) adlı kuruluşun, Dünyada, ülkelerin silahlı kuvvetleri arasında dostluk, işbirliği ve yakınlık oluşturmak maksadıyla düzenlemekte olduğu Dünya , Kıtalararası ve Bölgeler arası spor şampiyonalarını içermektedir.

(4). Uluslararası Deniz Harp Okulları Arası Denizcilik Yarışmaları :

Deniz Harp Okulunun kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında geleneksel olarak her yıl Nisan ayı içerisinde yaklaşık 10-15 yabancı ülke Deniz Harp Okulunun iştiraki ile, denizcilikle ilgili değişik branşlarda geçekleştirilmektedir.

(5). Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yarışmaları:

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı; Donanma Komutanlığı, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Güney Deniz Saha Komutanlığı ve Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı arasında icra edilen spor yarışma ve organizasyonlarını içerir.

(6). Deniz Eğitim Ve Öğretim Komutanlığı Yarışmaları:

Kendi bağlıları olan, Deniz Harp Okulu, Deniz Lisesi ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlıkları arasında düzenlenen spor yarışma ve organizasyonlarını içerir.

A. Sivil Kurum Ve Kuruluşlarla Yapılan Spor Faaliyetleri NEDİR?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-